Обзор самонадувающегося коврика Кемпинг ХС-2 от Кати Артюховой

Обзоры 17 августа 2016

В каждом походе ночью палатка становится вашим домом. И в этом доме хочется спать с комфортом на чём-то  мягком,плотном, удобном, и к томуже в собраном виде лёгком и не занимающем много места в рюкзаке. Самонадувающийся коврик Кемпинг XC-2 подходит под эти условия и Катя Артюхова протестировав его в нескольких походах написала свой обзор.

 
Источник данного текста: https://camping.com.ua/news-reviews/reviews/obzor_xc_2.html
 

В каждом походе ночью палатка становится вашим домом. И в этом доме хочется спать с комфортом на чём-то  мягком,плотном, удобном, и к томуже в собраном виде лёгком и не занимающем много места в рюкзаке. Самонадувающийся коврик Кемпинг XC-2 подходит под эти условия и Катя Артюхова протестировав его в нескольких походах написала свой обзор.

"Я давно додала до вішлісту самонадувний килимок, однак постійно відкладала покупку цього аксесуару. Поруч завжди був старий добрий каремат, тож як такої нагальної необхідності змінювати його на щось цікавіше у мене не було. Та ось, одного чудового дня, зі мною сконтактувались представники українського виробника туристичної продукції “Кемпінг” і запропонували протестувати їх продукцію з подальшими відгуками. Чи могла я відмовитись від такої можливості? Однозначно ні. Так у мене і з’явився новенький Кемпінг XC-2.

Знайомство почалось з розпаковки. Килимок комплектується компресійним чохлом, двома гумками для фіксації у зібраному вигляді, а також ремкомплектом.

В останній входять латки та тюбик клею.

Килимок заявлений як спеціальна полегшена версія для туристів, а сама його вага складає 0,77 г. Щодо розміру XC-2, то у розгорнутому вигляді він становить 183х51х3 см.

В якості зовнішнього матеріалу килимка застосований 75D поліестр з нековзаючим поліуретановим покриттям.

Усередині ж “Кемпінг” комплектується поліуретановою піною 18-20 кг на метр кубічний.

З дрібниць, мабуть, варто відзначити латунний клапан та обіцяну виробником стійкість до перепадів температур.

Перші враження

Потримавши цей килимок вперше в руках, я трішки засмутилась. Так, він менший за каремат, однак він  і не супер-компактний. У свому рюкзаку я кладу його на дно і укомплектувати додатково внизу щось габаритніше за тарілку вже не так просто.З іншого боку, “Кемпінг” – український виробник і ціна на його товари суттєво відрізняється від закордонних аналогів. Такий килимок на “розетці” коштує 1100 грн, тоді як імпортна самонадувайка потягне мінімум на 2-3 тисячі грн.

Загалом розміри XC-2 в складеному вигляді сягають 29х15 см. Якщо взяти до уваги ціну-якість, то, в принципі, доволі хороший та компромісний варіант.

Вперше я намагалась протестувати цей килимок на Боржаві. Однак через невдале місце нічлігу, з XC-2 вночі я просто сповзла, а на самому килимку розвалився наш хаскі. З нашими двома собаками, які постійно товчуться на усіх речах, я, чесно кажучи, дивуюсь, що килимок досі тримається :)

Тим не менш, до Боржави “Кемпінг” подорожував зі мною в короткострокові поїздки до Києва і розкладався у ботанічному саду.

Більш-менш повноцінні враження я змогла скласти в останній подорожі по Чорногірському хребту.

Що ж, розгортається та надувається цей килимок досить швидко. Елементарно, Вам доведеться його піддувати ротом, однак це зовсім нескладно.

Є один нюанс – якщо надворі болото, килимок варто надувати навприсядки у наметі. Особисто мені шкода його чарівного зеленого кольору, який легко забруднюється.

Сон на “Кемпінгу” дійсно суттєво відрізнився від звичайного каремата. Спалось мені дуже комфортно, м’яко та міцно. Я підвелась о 5 ранку і з подивом зауважила, що виспалась просто чудово. Щоправда за ніч, килимок трішки підспустив повітря. Я це помітила лише тоді, коли складала речі. Хоча влітку фізично це не далось взнаки. Тепер мені цікаво, чи проблема у клапані, чи собаки таки десь встигли зачепити XC-2.

Килимок не дуже хочеться використовувати зовні від намету. Заважає страх. Страх його проклоти та забруднити. Кажуть, дарма. Досвідчені люди використовують подібні полегшені моделі в значно страшніших умовах.

Моя слабка сторона – ненавиджу здувати надувні речі. Я ж перфекціоніст, тож нервуюсь, якщо десь залишається зайве повітря :) Насправді з “Кемпінгом” усе робиться досить просто: відкриваєте клапан, згортаєте килимок удвоє, та притискаючи його коліном, загортаєте XC-2, паралельно спускаючи повітря. Профіт)

За часом це буде трішки довше, ніж згортання каремату, однак з цим фактом просто варто змиритись. Все одно хтось із Ваших колег в цей момент точно ще пакуватиме спальник.

Висновки

Судячи з відгуків досвідчених мандрівників, самонадувні килимки відходять у вчорашній день, поступаючись повністю надувним “колегам”. Однак, коли тіло і душа бажають більшого комфорту, а совість просить не сильно спустошувати бюджет, хочеться шукати компромісний варіант, який би відповідав рівноцінно ціні та якості. Таким варіантом сміливо можна назвати самонадувний килимок Кемпінг вітчизняного виробництва.

Його плюси:

  • ціна
  • доволі хороші матеріали
  • вага та об’єм
  • комфортний сон

Мінуси загалом стосуються більшості самонадувних килимків:

  • шкода використовувати за межами намету
  • довший час пакування та розпакування
  • поступове спускання повітря (під питанням)

Загалом, килимком я задоволена. Все ж таки він дозволив хоч трішки заощадити місце у рюкзаку та зробити мій сон у Карпатах дуже солодким. В майбутньому мені цікаво порівняти цю модель з повністю надувними килимками та скласти для себе остаточну картину. А наразі мій каремат мусить відпочивати в шафі, адже тепер я активно тестую “Кемпінг”.

P.S. додам сюди ще корисний коментар від доброго знайомого"

Источник: art-of-life.com.ua