Базальтове — місце, яке кидає виклик уяві

Новини 09 вересня 2020

В Україні є безліч відомих і популярних туристичних маршрутів. Крім того, є місця, варті не меншої уваги, але чомусь про них мало хто знає. Проте відкривати улюблену Україну заново можна до нескінченності (якщо ви ще цього не робите — неодмінно потрібно почати). Ми провели конкурси «Мапа відпочинку України» і #Кемпінгуй (який триватиме до початку жовтня), зібрали понад 500 фотозвітів і оповідань про цікаві локації та тепер готові розповісти вам про найкращі. Із вдячністю до всіх учасників, які поділилися своїми історіями та фото, пропонуємо вирушити в захопливий віртуальний тур цікавими місцями України. Упевнені, вам захочеться внести їх до списку тревел-планів на найближчий час ;-)

Коли архітектором виступає сама природа, результат завжди виходить захопливим. Про свою подорож до високих скель із чорного базальту — геологічного дива України — розповіла Люба Сергєєва, одна з переможниць конкурсу. Пропонуємо вашій увазі її історію.

Базальтове місце кемпінг Україною

Тандем скель і озера

Село Базальтове Костопільського району Рівненської області розташоване на базі Івано-Долинського родовища базальтів. Тут досі діють чотири кар’єри, а п’ятий — затоплений — є мальовничою водоймою. З 1972 року унікальна пам’ятка природи площею 0,8 га набула статусу природоохоронної території. Учені стверджують, що раніше на цьому місці були розташовані активні вулкани.

Час і сили природи «розбили» базальтову породу на багатогранні колони, розташовані рядами, — Базальтові стовпи. У висоту колони сягають 30 м — як дев’ятиповерховий будинок.

Базальтові стовпи зі своїми суворими футуристичними лініями, що нагадують скам’янілі потоки водоспаду, немов переносять у кадр фантастичного фільму. Монументальність колон доповнює споглядальний спокій кришталево чистого озера. «Велич Природи відчувається не тільки на дотик, а й духовно», — поділилася своїми враженнями Люба Сергєєва.

І фотографії краще за сотні слів доводять її правоту.

У локації багато плюсів. Місце із приголомшливими пейзажами привабливе в будь-яку пору року — вирушити сюди можна і восени, і взимку. Тут малолюдно, а спокійна вода вражає смарагдовим відтінком і чистотою.

Бальтове місце для відпочинку на природі

Універсальність

Місце оцінять любителі як спокійного, романтичного, так і активного відпочинку, пошуку натхнення. На тлі природних стовпів і озера вийдуть вражаючі селфі, тут можна провести і професійну фото- або відеозйомку, зробити весільну love story. Допитливим туристам теж не буде нудно: вони зможуть на власні очі побачити процес видобутку базальту.

Місцевість підходить для занять дайвінгом (на дні озера — величезні базальтові стовпи) та велосипедних прогулянок. «Захотіла згадати своє давнє захоплення їздою на велосипеді. Було вирішено за допомогою інтернету знайти цікаві локації, але головна умова пошуку — вони повинні бути максимум у сусідній області, оскільки їхати більш ніж на один день я поки не наважуюся, — розповідає Люба. — Поїздка в Рівненську область, до Базальтових стовпів, відбулася у вересні. Добиратися без допомоги онлайн-навігатора було б досить важко, оскільки жодних покажчиків на дорозі немає, та й сама дорога часто пролягає малолюдною місцевістю, тож запитати дорогу в місцевих — не варіант».

До Рівного можна дістатися поїздом або автобусом. А вже з рівненського автовокзалу «Чайка» щодня відправляються маршрутки до с. Базальтового. Транспорт проїжджає біля самих кар’єрів. Ви можете вийти біля в’їзду до села — орієнтуйтеся на водонапірну вежу, розташовану навпроти.

 пейзажні місця для відпочинку в Україні

Тревел-лист

Обов’язково візьміть із собою їжу та воду — магазинів поблизу немає. Само собою, потрібен фотоапарат. Завчасно перевірте кількість вільного місця на картці пам’яті та заряд акумулятора або візьміть запасні акумулятори чи батарейки. Улітку не обійтися без засобів для засмаги та захисту від комах, а для любителів поплавати — без рушників та інших речей для купання.

Для затишного пікніка не забудьте плед і набір Easy Go чи Canyon від Кемпінг або заздалегідь наповніть улюбленими закусками ланч-бокси.

Оцінка-емодзі «круто», яку поставила локації Люба Сергєєва, повністю відповідає Базальтовим стовпам. Переконайтеся в цьому й ви!

Це тільки перша локація зі списку переможців. Далі буде!